Miłość i broń neurobiologiczna

Zakończenie trylogii

TaniaKsiazka – Otwórz oczy jest trzecią, ostatnią częścią perypetii miłosnych Leny i Artura. Alicja Sinicka postarała się, by ostatni tom trzymał w napięciu równie silnie, jak jego poprzednicy. Tym razem bohater będzie miał wątpliwości, co do swojego związku z kobietą. W dodatku będzie spoglądał na swoją koleżankę po fachu maślanymi, pełnymi nadziei na romans oczami. Tego Lena już nie zniesie. Mimo iż należy do najbardziej niepoukładanych i roztrzepanych osób, o jakich przyszło nam kiedykolwiek napisać, to ułoży doskonały plan, którego finiszem ma być zapewnienie o niegasnącej miłości. Takie, które zadeklaruje jej partner.

Największym problemem Leny jest jej zazdrość i predyspozycje do robienia dziury w całym. Czytelnicy, znający perypetie pary w dwóch poprzednich tomach, mogą być przekonani, że nic nie stanie na drodze ich miłości. Poza tym są przecież dopiero kilka dni po ślubie. W głowie bohaterki zaczynają rozgrywać się absurdalne scenariusze, a każdy z nich orbituje wokół prawdopodobieństwa zdradzenia jej przez męża. Nie ufa nikomu, a najbardziej Arturowi ponieważ twierdzi, że tylko zachowując dystans będzie w stanie w pełni sprawdzić jego lojalność. Rozpoczyna się seria intryg, które w pewnym momencie nie zrobią związkowi dobrze.

Przede wszystkim się uspokój

Artur wie, że Lena należy do osób, które wymyślają rzeczy, które niekoniecznie mogą mieć rację bytu. Teraz jest jednak zmęczony jej kombinowaniem, zwłaszcza w pracy, w której po raz kolejny podejmuje pracę nad bronią neurobiologiczną. Niejednokrotnie dochodzi do wniosku, że idealnym narzędziem do niszczenia ludzkich nerwów jest sama Lena, jednak nie może jej ani opatentować, ani zmieścić w strzykawce. W pewnym momencie i jemu będzie dość ciężko, a wtedy właśnie nadarzy się sposobność skoku w bok. Czy poddenerwowany, wystawiony na kolejną próbę mężczyzna dochowa wierności?

Publikacja jest idealnym zwieńczeniem całości. Są tu liczne przeskoki, co chwilę zmiana miejsc i planów oraz intrygi, pomysły czy kombinacje, które mogą zrodzić się tylko w głowie kobiety niepewnej swojej wartości. Okazuje się też, że Artur nie do końca gra fair, ponieważ skrywa przed Leną tajemnicę, która może ją niemile zaskoczyć. Serwowana jest tu niewiarygodna plejada uczuć, elektryzująca i intrygująca. Wszystko skończy się w dość nieoczywisty sposób, ale lepszego zakończenia perypetii bohaterów i zarazem zamknięcia trylogii nie można sobie było wymarzyć.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Tagged , , , , , ,